Obvestilo

Slovenci smo zagotovo ljubitelji aktivnega preživljanja prostega časa. V času novega koronavirusa smo dokazali, kaj nam pomenijo lepote hribov in gora, prečudoviti razgledi, segajoči daleč naokoli, družba in sveži zrak… Postanite član enega od preko 290 društev, ki delujejo pod okriljem Planinske zveze Slovenije.

Zakaj postati del ene najstarejših in največjih družin v Sloveniji?
– dobra družba;
– številne urejene planinske poti širom Slovenije;
– 30-50 % cenejše bivanje v planinskih kočah v Sloveniji in v kočah 13 organizacij Evrope in Kanade;
– številne ugodnosti pri partnerjih (vožnje z žičnico na Golteh, Krvavcu in Kaninu), ugodnejši nakupi (Iglu Sport, Actionmama, Hervis, Alpina idr.), popusti v Thermani Laško in Termah Krka, popust na prevoze z vlaki po Sloveniji, ugodnejša zavarovanja pri Generali zavarovalnici …).

Več uporabnih informacij na clanarina.pzs.si

VABIMO VAS, DA SE VČLANITE V PD MARIBOR MATICA
Način plačila članarine:
– preko spletne strani Planinske zveze Slovenije clanarina.pzs.si;
– v društveni pisarni, ko bo le-ta ponovno odprta (plačilo z gotovino);
– s plačilom na naš TRR.

NAMENITE DEL DOHODNINE PLANINSTVU
Namenite del dohodnine planinstvu, ne da bi vas to kaj stalo. Donirajte 1 % odmerjene dohodnine planinskim društvom in/ali Planinski zvezi Slovenije, ki s tem denarjem sofinancirajo obnovo planinskih poti.

Na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije je PKP7 (sprejet 29. 12. 2020) prinesel spremembe tudi na področju namenitve dela dohodnine za donacije:
– Možnost donacije do 1 % odmerjene dohodnine. Zavezancem, ki so zahtevo na FURS že oddali, se odstotek namenitve samodejno podvoji.
– Podaljšan rok za predložitev zahteve za namenitev dela dohodnine za leto 2020. Zahteve je možno oddati do 31. maja 2021.

Obiskovalce gora pozivamo, da svoje aktivnosti prilagodijo trenutnim razmeram. Tudi v času, ko je naše gibanje omejeno, je prav, da vzdržujemo kondicijsko pripravljenost. Ob finančni pomoči Mestne občine Maribor smo pripravili spletno stran trenutno enajstih sprehajalnih in pohodnih poti na območju občine. Morda najdete med njimi tudi kakšno, ki je še niste prehodili ali pa ste po njej že nekoč hodili, pa nanjo kar malo pozabili. Obenem vas vabimo, da nam pošljete opise in fotografije s poti, po katerih se sprehajate v teh dneh. Če bodo zanimivi, jih bomo dodali na spletno karto: Pohodne poti Maribora

Pisarna bo zaradi trenutnih razmer do nadaljnjega za stranke zaprta. V času uradnih ur smo dosegljivi na mobitel 051/338-523.