Pot čez Kozjak

Pot čez Kozjak bo 25. maja 2019 praznovala zlati jubilej, in sicer 50-letnico odkar je Planinsko društvo Matica Maribor s pobudnikoma Smiljano Škerjanc in Mirkom Šoštaričem odprlo približno 110 km dolgo pot od Maribora do Dravograda.

Tako smo se v društvu odločili, da ponovno obudimo markacijsko dejavnost z glavnim namenom v celoti prenoviti Pot čez Kozjak in posledično ohraniti tradicijo pohodništva na kozjaškem sredogorju, povezati planinska društva Štajerske in Koroške med seboj ter skupaj poiskati način kako privabiti čim več planincev, pohodnikov in ljubiteljev narave v ta del Slovenije.

Drage planince, pohodnike in ljubitelje narave bi radi opozorili, da je Pot čez Kozjak v obnovi in vam hkrati zaželeli število lepih doživetij v objemu kozjaškega sredogorja.

Več o Poti čez Kozjak lahko najdete na Wikipediji in v vodniku ter dnevniku Pot čez Kozjak (dosegljivo v času uradnih ur v pisarni Planinskega društva Matica Maribor).